Гимназия №1 имени К.Калиновского г.Свислочь" » Библиотека » Інтэлектуальная гульня "Чалавек на сваёй зямлі"

22-02-2020, 22:29

Інтэлектуальная гульня "Чалавек на сваёй зямлі"

Категория: Библиотека

22 лютага вучні сёмага класа змаглі праверыць свае веды па беларускай літаратуры, прыняўшы ўдзел у інтэлектуальнай гульні Свая гульня "Чалавек на сваёй зямлі". Падчас гульні вучні не толькі праявілі кемлівасць,уважлівасць і знаходлівасць, але і спрабавалі разгадаць таямніцы значэння беларускіх слоў, растлумачыць асаблівасці іх ўжывання ў жывым маўленні, адказалі на пытанні звязаныя з дзейнасцю і побытам беларускага народа, успомнілі вершы пра родны край, пра чалавека, яго характар і прафесію.
Інтэлектуальная гульня "Чалавек на сваёй зямлі"Інтэлектуальная гульня "Чалавек на сваёй зямлі"Інтэлектуальная гульня "Чалавек на сваёй зямлі"

Декабрь 2022 (5)
Ноябрь 2022 (43)